X
Produkt bol pridaný do objednávky.
Úvod Informácie Najčastejšie otázky

Najčastejšie otázky

 • Čo a na čo sú dobíjacie (nabíjacie) batérie ?

  Na rozdiel od klasických článkov, môžu byť dobíjacie články nabíjané opakovane, čo ušetrí náklady na neustály nákup nových nenabíjacích článkov.
 • Ako poznám dobíjaciu batériu ?

  Takéto batérie výrobca priamo označuje nápisom "rechargeable battery "

 • Ako dlho vydrží dobíjacia batéria ?

  Dobíjacia batéria stráca so zvyšujúcim sa počtom nabíjacích cyklov postupne svoju kapacitu vplivom chemických zmien, ktoré v nej nastávajú. Všeobecne sa dá povedať, že životnosť sa pohybuje medzi 6 až 20 mesiacmi, podľa typu batérie a spôsobu jej používania.
 • Na čo si dávať pozor pri nákupe dobíjacích batérií ?

  (Nezávislosť na elektrickej energii ??) Každá batéria je označená napätím (údaj s  jednotkou napätia [V] - napr. 11,8 V) a kapacitou (údaj s jednotkou amperhodín [Ah]  – napr. 6.0 Ah, alebo miliampérhodín [mAh] – napr. 6.000 mAh). Hodnota kapacity priamo vypovedá o „časovej výdrži“ Vášho zariadenia v prevádzke na batériu. Obecne platí : Čím vyššia kapacita, tým je možné zariadenie dlhšie prevádzkovať na batérii. Zatiaľ čo napätie je nutné dodržať z hľadiska možností poškodenia zariadenia, kapacitu môžete ľubovoľne zvyšovať a Vášmu prístroju nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

 • Čo je tzv. „Pamäťový efekt“ a vyskytuje sa u dnešných dobíjacích batérií ?

  Pameťový efekt je stav batérie, kedy si batériové články „pamätajú“ svoj stav pred nabitím článku aj po úplnom nabití a tým vykazujú nižšiu kapacitu. Pre potlačenie tohoto efektu je nutné batériu začať nabíjať až po úplnom vybití batérie. Tento efekt sa prejevuje u batérií typu NiCd a o čosi menej u NiMH, které sa už takmer nepoužívajú. U článkov typu Li-Ion a Li-Pol je tento efekt podstatne potlačený.
 • Čo je to repas batérie ?

  Repas spočíva vo výmene starých článkov za nové. Súčasne je nutné previesť úpravu nastavení parametrov v riadiacej elektronike batérie. Repas batérií je nutné vždy zveriť špecializovanej firme.

 • Čo je AC adaptér a k čomu slúži ?

  Extérne príslušenstvo, ktoré je určené k nabíjaniu dobíjacích batérií vo Vašom zariadení, prípadne na prevádzku Vášho prístroja z rozvodnej siete 230V. Rôzne zariadenia sú osadené rôznymi typmi pripojovacích konektorov a preto na prevádzku používajte len AC adaptéry určené pre daný typ zariadení – predídete tým nefunkčnosti, prípadne poškodeniu Vášho zariadenia !

 • Je dobré si zaobstarať ďalšie AC adaptéry ?

  Celkom určite sa dá toto riešenie doporučiť tým zákazníkom, ktorý používajú svoje zariadenia na  rôznych miestach (napr. doma, v zamestnaní, na chate, a pod.) a nechcú zbytočne prenášať vyššiu hmotnosť, prípadne riskovať zabudnutie adaptéra. Nezabúdajte –  aj keď je Vaša batéria vo výbornom stave, nevydrží určite viac než 2 – 3 hodiny práce a je nutné ju opät dobiť !
 • Čo je CAR alebo AIR adaptér a na čo slúži ?

  Je to opät extérne zariadenie pre nabíjanie dobíjacích zariadení taktiež ako AC adaptér, ale ako zdroj energie používá palubnú sieť Vášho automobilu (CAR), prípadne lietadla (AIR). S použitím kombinácie dobíjacej batérie, AC adaptéru a CAR adaptéru sa stanete skutočne nezávislý na zdrojoch energií a môžete svoje zariadenia prevádzkovať naozaj všade !

Dotazy

Dotazy

Položky označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Po kliknutí na "Odoslať správu", bude správa poslaná na náš e-mail. Odpoveď môžete očakávať do 2 pracovných dní. Väčšinou to ale bývá do pár hodín.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Poslať na e-mail Tlačiť